Жителів Кіровоградщини навчають надавати домедичну допомогу (ФОТО)
![](http://fotoinform.net/uploads/news_58066_1.jpg)
На Кіровоградщині відбуваються тренінги для медиків, освітян та переселенців з надання домедичної допомоги.
У рамках проєкту "Посилення ролі діяльності громадських організацій в умовах військових дій", організований громадською організацією «Стратегія майбутнього», проведено ряд тренінгів у громадах Кіровоградської області.
- Ми спочатку провели декілька таких занять у Кропивницькому. Подивилися, чи потрібно це людям. І пішов запит. В першу чергу від освітян та медиків, а потім вже підтягнулися переселенці. Адже саме ця категорія населення найбільш уразливіша на сьогодні. Саме ці люди найчастіше бувають там, де відбуваються та тривають бойові дії. Якщо вони і виїхали з тих територій, то там залишилися їхні рідні. Або потрібно провідати з різних причин ті населені пункти. І люди вже знають, як їм діяти, якщо потрапили під обстріли. Тому сьогодні ми маємо можливість організувати ці навчання, - зазначила очільниця громадської організації «Стратегія майбутнього» Тетяна Котенко.
З першого серпня вже понад сотні осіб пройшли тренінги з надання домедичної допомоги, серед яких переселенці з Донецької, Херсонської, Харківської областей, а також вчителі та медики.
- Зараз триває війна і ворог нас не попереджує, куди прилетить наступного разу і кому приготуватися. Тому, хоча б мати елементарні навички повинні, якщо не всі, то хоча б працівники критичної інфраструктури та переселенці. Світ не стоїть на місці, медицина в тому числі. І ті джгути, котрі n-років тому були придатними, то зараз є більш сучасні турнікети для надання невідкладної допомоги. Під час тренінгів ми розповідаємо про різні засоби зупинки крові потерпілим. Проходимо різні сценарії та практики, - розповіла інструкторка тренінгового центру «Подих Життя» (м.Київ) Юлія Багдасарова, яка сертифікована в Державному закладі «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України».
Під час заняття опрацьовуються такі важливі моменти:
• ознаки критичної кровотечі;
• методи зупинки критичної кровотечі, переваги та недоліки кожного з них;
• швидкий огляд та надання першої допомоги людині з підозрою або наявною кровотечею.
Представник Управління дотримання прав людини з дислокацією в Кіровоградській області капітан поліції Микола Сульжук інформує про права людей під час військових дій. У разі виникнення питань або необхідності допомоги, ви можете звернутися за номером телефону: +380667769333, Микола Миколайович Сульжук.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)