Який сучасний стан спортивної інфраструктури Кіровоградщини

Березень 18, 2013 | Новини | Переглядів: 1463 | Коментарі: 0

Сергій Колодяжний: 2013 рік – має стати переломним в модернізації спортивної бази та залученні дітей до масового спорту

Про сучасний стан спортивної інфраструктури Кіровоградщини та перспективи модернізації дитячих спортивних майданчиків, що є одним із ключових акцентів нових соціальних ініціатив Президента, учасників апаратної наради проінформував заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Сергій Колодяжний.
- В Україні, як і в Кіровоградській області зокрема, склалася не найкраща ситуація зі станом здоров’я населення. Недостатня фізична активність - серед причин зростання кількості хворих дітей та зменшення тривалості життя громадян, - наголосив посадовець.
За словами Сергія Колодяжного, починаючи з 90-х років помітно скоротилася чисельність дітей і підлітків, залучених до регулярних занять у спортивних школах, клубах та секціях. Разом з тим, не солодко доводиться й самим прихильникам спорту, які тренуються на обладнанні та приміщеннях, що морально застаріли. Адже більшість споруд збудовано в 70-х–80-х роках, і не відповідає сучасним стандартам.
За інформацією Сергія Колодяжного, у електронному реєстрі спортивних споруд із 2908 об'єктів, в області налічується майже 2 тисячі майданчиків (68,3 %). Більшість з них підпорядкована загальноосвітнім закладам - 1338 споруд або 67,4 % і лише 14 із перелічених об’єктів мають сучасне синтетичне покриття.
Зокрема, торік спортивна інфраструктура області поповнилася новими 17 майданчиками з тренажерним обладнанням, 17 ігровими спортивними майданчиками, 3 футбольними полями, 4 майданчиками зі штучним покриттям. Відремонтовано та встановлено також нове обладнання на 19 спортивних майданчиках: 6 футбольних полів, 12 ігрових майданчиків, 1 майданчик з тренажерним обладнанням.
Найактивніше нові споруди зводили в м. Кіровограді, Долинському та Маловисківському районах. Новомиргородський та Ульяновський райони прозвітували про "нулі" і це за 13 останні років.
Сергій Колодяжний зауважив також, що обласною програмою “Центральний регіон - 2015” передбачено будівництво 25 об'єктів щороку.
- В цілому сумарно по області це завдання виконується, однак, за два роки дії програми жодного майданчика не встановлено у Вільшанському, Гайворонському, Новгородківському, Новоукраїнському, Олександрівському, Петрівському, Світловодському, Ульяновському районах та містах Знам’янка і Світловодськ.
- З огляду на завдання Президента щодо організації спортивного руху і розбудови спортивної інфраструктури, наразі актуальним питанням для влади на місцях є не утримання матеріально-технічної бази, а реконструкція, відновлення і будівництво нових спортмайданчиків, - підкреслив Сергій Колодяжний.
Як зазначив начальник управління фізичної культури та спорту, для залучення населення до масового спорту в області вже дев'ятий рік поспіль з 01 по 30 квітня проводиться Місячник благоустрою “Спорт для всіх – спільна турбота”, в рамках якого проводиться ремонт та облагородження спортивних споруд, розташованих не лише на території освітніх закладів. Завзяту роботу учасників акції минулого року оцінила Державна служба молоді та спорту України, що дозволило Кіровоградській області увійти до п’ятірки лідерів.
Ще один з ключових моментів, на якому наголосив Сергій Колодяжний, пов'язаний із забезпеченням закладів освіти необхідним запасом інвентаря та його оновлення.
- Кожна школа, а вона є і освітньо-культурним центром сільської місцевості, повинна мати в наявності мінімальний комплект спортивного інвентаря, - підкреслив Сергій Колодяжний.
Окрему увагу Сергій Колодяжний звернув на аспектах організації позакласної роботи.
- Із 89 тисяч учнів, у спортивних секціях займаються 13,2 дітей, що складає 14,8 % (середній по Україні - 36,4 %), - наголосив посадовець. З числа учнів охоплених секційною роботою вчителі отримують заробітну плату лише за навчання 6358 вихованців (7,1 % від загальної кількості учнів у ЗНЗ), навчання інших дітей здійснюється на громадських засадах.
Викликає також стурбованість той факт, що в області 11,5 % учнів не відвідують уроки фізичної культури та спорту, в той же час до спеціальної медичної групи включено 9398 осіб або 10,6 % від кількості всіх учнів, з яких1239 вихованців займаються лікувальною фізичною культурою.
А тому для покращення стану здоров’я учнів Сергій Колодяжний наголосив на необхідності ввести спортивну секційну роботу у кожній школі з чисельністю до 50 дітей в рекомендованому порядку, з чисельністю 50 та більше осіб - в обов’язковому порядку та стовідсоткового охопити дітей зі "спецгрупи" заняттями лікувальною фізичною культурою.
На думку першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова, ефективно виконати завдання Глави держави щодо модернізації спритної інфраструктури в області допоможе розробка відповідної програми, що базуватиметься на потребах та пропозиціях кожного населеного пункту. Співучасниками такої програми, як зауважив Віктор Серпокрилов, мають стати місцеві спонсори та кіровоградські виробники обладнання для спортивних майданчиків.


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool