VIIІ Великодній благодійний аукціон відбувся у Кропивницькому

Квітень 14, 2017 | Новини | Переглядів: 1520 | Коментарі: 0

В Кіровоградському обласному художньому музеї відбувся VIIІ Великодній Благодійний Аукціон, який традиційно проходить напередодні Великодніх свят.

Як і минулого року кошти, зібрані в результаті торгів, будуть спрямовані на потреби пацієнтів Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру.

Нагадаємо, що Великодній Благодійний Аукціон – це продаж картин, безоплатно наданих художниками та колекціонерами. У 2009-му році на першому аукціоні було зібрано 27 700 грн., і на ці кошти було придбано меблі та техніку для дитячого будинку «Наш Дім». У 2010-му році було зібрано 25 560 гривень, і придбано набір хірургічних інструментів для обласної дитячої лікарні. У 2011-му році було зібрано 70 000 грн., на які було придбано обладнання для гематологічного відділення тієї ж лікарні. У 2012-му році було зібрано 96 200 гривень на обладнання для операційного відділення обласної дитячої лікарні. Того ж року Оргкомітет акції було нагороджено відзнакою Асоціації благодійників України «Сяйво добра» за проведення Великоднього Благодійного Аукціону. У 2013 році було зібрано 113 тисяч на медичне обладнання для обласної дитячої лікарні. Тоді ж акцію було відзначено дипломом Першого Національного конкурсу «Благодійна Україна» у номінації «Благодійна акція року». У 2014 році за рішенням оргкомітету аукціон не проходив через складну суспільно-політичну ситуацію в країні. Проте у 2015-му році було вирішено поновити аукціон, під час якого зібрано 360 тисяч гривень і придбано обладнання для обласного госпіталю, де лікуються учасники АТО. У 2016 році було зібрано 151 тисячу грн., які було використано на закупівлю сучасного медичного обладнання, яке найбільше потрібно різним відділенням обласного онкологічного диспансеру.
Квитки для участі в аукціоні вже традиційно коштували 100 грн. Таким чином навіть той, хто не зміг купити картину за дві-три тисячі гривень, придбавши квиток, зробив свій посильний внесок у загальну справу. Цьогоріч 39 чоловік придбали квитки на Аукціон, деякі купували по декілька квитків. Тож за підсумками продажу квитків зібрано 4 700 грн.
Що стосується лотів, виставлених на торги, то їх цього року на загальний аукціон було зібрано 27 лотів та на «тихий» аукціон також 27. Серед авторів робіт як вже відомі на Кіровоградщині та поза її межами митці, так і молоді художники. Вперше до Аукціону доєдналися вихованці художньої майстерні «Indigo».

Традиційно брали участь в Аукціоні члени Національної спілки художників України, заслужений художник України Фелікс Полонський, заслужений художник України Сергій Шаповалов, Федір Лагно, Ольга Коломієць, Анатолій Кімнатний, Андрій Кадигроб, голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України Андрій Хворост, та відомі митці-благодійники Сергій Дрига, Дмитро Тарасенко, Наталія Федорова, Олег Рудий, Анна Іванова, Наталія Соловйова, Світлана Синявська, Ірина Глобенко, майстри декоративно-ужиткового мистецтва Людмила Кривенко, Ірина Терещенко та Володимир Крутоус. Вони надали твори живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва.

Щороку долучаються до Аукціону та передають картини із власних колекцій місцеві меценати. Микола Цуканов, власник галереї «Єлисаветград» надав картину заслуженого художника України Анатолія Шаповалова. Оформлення однієї з робіт забезпечила багетна майстерня «DA VINCI». Відомий в обласному центрі меценат та громадський діяч Людмила Шубіна надала для Аукціону з власної колекції дві роботи молодого автора Вадима Канащука. Роботи заслуженого художника України Олександра Чередниченка (м. Суми) та заслуженого художника України Фелікса Полонського (м. Кропивницький) були надані меценатами Тимуром та Людмилою Сидоренками.
Стало доброю традицією продаж на Аукціоні колективної роботи, написаної спеціально для даного заходу. Цього року таким лотом стала колективна робота журналістів та співробітників музею «Весняний настрій», створена у відділі музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» під керівництвом Анатолія Кімнатного. До речі, саме ця робота була виставлена на продаж першою та перевершивши свою стартову ціну утричі надала успішний старт Аукціону - 2017 р.
Також кілька років поспіль, із незмінним успіхом, передає на Аукціон енергозберігаючі дизайнерські обігрівачі кропивницький виробник опалювальних приладів UDEN-S. Цього разу - це енергозберігаючий керамогранітний дизайнерський обігрівач «Вітер», на якому нанесено геометричний візерунок - авторська ручна робота художників, було продано за 3700 грн.
Підсумовуючи результати Восьмого Великоднього Благодійного Аукціону відзначаємо, що були продані усі лоти та отримано за них 179 300 грн. Загальна кількість покупців Аукціону «з молотка» та «тихого» становила 22 чоловіка. Найбільшу кількість лотів придбали Руслан Згривець - сім та Тетяна Чорна п’ять робіт.

Родзинкою Великоднього Благодійного Аукціону цього року стала дуже «оригінальна» поява на заході роботи Наталії Соловйової «Ранковий чай». Її художниця ще 5 квітня поштовим відправленням надіслала з Одеси до Кропивницького. Але на початок Аукціону роботу ще не було доставлено до музею. Тож даний лот на Аукціоні був представлений лише кольоровим фотознімком картини, за яким і викупив її Руслан Згривець. Та вже під час продажу останнього лоту «з молотка» поштовий перевізчик доставив роботу до музею. Тож всі хвилювання організаторів та художниці-благодійниці залишилися позаду, а своєрідна екстремальна логістика доставки роботи на Аукціон назавжди увійде в історію проведення Великоднього Благодійного Аукціону 2017 року.
Поряд з лотами загального Аукціону окремим експозиційним комплексом були представлені твори, які стали учасниками «тихого аукціону».

Тож найзворушливими учасниками Аукціону стали вихованці художньої майстерні «Indigo»: Софія Чорна (7 років), Василіса Єфімова (7 років), Єва Валайніс (8 років), Єлизавета Коноваленко (8 років), Софія Литвиненко (9 років), Софія Варакіна (9 років), Лідія Литвинова (9 років), Єлизавета Литвинова (9 років), Єлизавета Галімьська (10 років), Евеліна Коваль (10 років), Аліна Іванець (17 років) та ще один учасник майстерні, який забажав залишитися інкогніто.
У список учасників «тихого аукціону» потрапили як новачки – Анастасія Мороз, Олена Крокодиленко, Надія Мовчан, Ольга Самсонова так і майстри, які вже не перший раз надають свої роботи: Юлія Степанок та Майя Поліщук.

Окрасою Аукціону стали дві дизайнерські вечірні сукні з італійських тканин (шовк, гіпюр, сітка, 3D-мереживо розписане декоративними фарбами) від Крістіни Ткаченко.

Отже за підсумками «Тихого аукціону» 12 квітня було отримано 5 910 грн. та залишилися не викупленими 13 лотів, а отже, «тихий» аукціон продовжено до завершення Великодніх свят (лоти можна переглянути в музеї та на сторінці Аукціону у Фейсбук).
Приємно відмітити і ще одну добру традицію Великоднього Аукціону - придбавши на Аукціоні роботи благодійники, або художники передають їх до фондів музею. Не втомлюємося дякувати нашим друзям меценатам, які таким чином поповнили мистецьку скарбницю провідної музейної установи Центральної України за підсумками проведення минулорічних Аукціонів: Людмилі Шубіній, Тіграну Хачатряну, Тимуру та Людмилі Сидорененкам, Олександру Дануці, Миколі Цуканову, Ярославу Бублику, Олександру Шамардіну, Геннадію Осетрову, Тетяні Чорній, Ірині Саєнко, Ганні Дядечко, Федору Лагну, Олександру Рацулу, Дарині Броншпіц, Олегу Шрамку та ін.
Традицію продовжено і у 2017 році. Щиро вдячні нашим благодійникам, а саме: Тетяні Чорній, Ірині Саєнко, Олександру Гавриленку, Андрію Кадигробу та Катерині Соломєєвій за чудові дарунки фондовому зібранню музею, які були придбані на Восьмому Великодньому Благодійному Аукціоні.

Весь перебіг Аукціону транслювався он-лайн Кіровоградським Інтернет телебаченням «КІТ», творчий колектив якого святкував саме 12 квітня свій день народження. А отже, з щирих привітань наших друзів – журналістів із річницею розпочалася і трансляція Благодійного Аукціону!
Тож Великодній Благодійний Аукціон 2017 р. успішно відбувся. Всього отримано 189 910 грн., з них 4700 грн. – за квитки, 5 910 грн. - «тихий» аукціон та 179 300 грн. великий.
Станом на 14 квітня 2017 року докуплено ще 5 лотів «тихого» аукціону – 1800 грн. Таким чином залишилося 8 лотів з «тихого» аукціону вартістю від 150 грн. (дитячі роботи) до 1500 грн. дизайнерські сукні.

З більш детальною інформацією про проведення VIIІ Великоднього Благодійного Аукціону можна ознайомитися на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/CharityEasterAuctionKirovohrad/
та на офіційному сайті Аукціону: http://auction-kirovograd.org/

Оргкомітет Аукціону висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до участі в Акції. Творити добрі справи так легко! Не будемо байдужими! Приєднуємось!

Оргкомітет аукціону
директор Кіровоградського обласного художнього музею Тетяна Ткаченко
завідуючий відділом музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Анатолій Кімнатний
журналіст, керівник громадської організації «Прес-клуб реформ» Вікторія Талашкевич

В Кіровоградському обласному художньому музеї відбувся VIIІ Великодній Благодійний Аукціон, який традиційно проходить напередодні Великодніх свят.


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool