В Україні стартувала масова мала приватизація
![](http://fotoinform.net/uploads/news_44635_1.jpg)
Тепер будь-хто зможе придати невелике підприємство або приміщення для організації власного бізнесу без знайомств з чиновниками і хабарів.
На цьому тижні в електронну торговельну систему ProZorro вже заведено перші 18 об'єктів "малої" приватизації у Львові та Житомирі. А вже найближчим часом потенційним покупцям будуть запропоновані сотні лотів у різних містах України.
Першим об‘єктом, виставленим на продаж в рамках малої приватизації, стало двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира. Цей лот запропонував відділ по управлінню та приватизації комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику smarttender.biz, сертифікованому ProZorro.
Мала приватизація буде проведена за прозорими і зрозумілими правилами, які передбачені у ініційованому урядом новому законі «Про приватизацію державного майна». Електронний аукціон відкриває доступ до об’єктів малої приватизації всім бажаючим - фізичним, юридичним особам, малим підприємцям тощо. Вперше в історії України мала приватизація стає масовою.
Продаж невеликих державних об’єктів відбуватиметься абсолютно відкрито. Оскільки за новими правилами малі підприємства продаватимуться в стандартному порядку - лише через інтернет-аукціон, що усуває можливості для маніпуляцій. Інформація про запропонований до продажу об’єкт публікується в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті ФДМУ або на сайті органу місцевого самоврядування та в електронній торговій системі. Стартова ціна визначається на рівні вартості чистих активів або 0, якщо вона від’ємна. Далі збираються заявки від учасників, проводиться 3 раунди аукціону з підвищенням ціни, за результатами яких з переможцем укладається угода купівлі-продажу. За наявності лише одного потенційного покупця об’єкт виставляється на продаж повторно. Таким чином конкуренція зберігається за будь-яких умов.
Мала приватизація дозволить знайти ефективних власників для тисяч «мертвих» об’єктів, які зараз перебувають у власності держави.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:
«Наш Уряд вперше започаткував процес продажу нестратегічних для держави об’єктів. До цього часу більшість з них просто рахувалися на державному балансі, не приносила жодної користі. Ми змінюємо це, ламаємо стару систему і масово заводимо такі об’єкти на ProZorro. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито і конкурентно. Будь-який підприємець побачить, що продається і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області. Мала приватизація – це велика допомога малому й середньому бізнесу, це додатковий стимул для розвитку територій і економіки в цілому.
Своє завдання бачу в тому, аби ми ліквідовували пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім, наступило якомога швидше.»
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)