У Кропивницькому відпрацьовувалися нові технології пошуку і порятунку людей (ФОТО)
![](http://fotoinform.net/uploads/news_61051_1.jpg)
Виконання надзвичайниками завдань за призначенням в сучасних умовах вимагає постійного удосконалення, освоєння нових технологій та безперервного професійного росту.
У серпні цього року 23 представники ДСНС пройшли на базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України курс підготовки інструкторів за програмою “Пошуково-рятувальні роботи в умовах міста”. Навчання проводились британським профільним експертом відповідно до стандартів INSARAG. Усі рятувальники, які навчались, успішно склали заліки та отримали сертифікати інструкторів базового рівня пошуково-рятувальних робіт в умовах міста.
З метою подальшого впровадження та поширення набутого досвіду, знань та умінь серед особового складу, який залучатиметься для участі у міжнародних рятувальних операціях, впродовж минулого тижня такий курс підготовки провели для рятувальників кіровоградського гарнізону. Складався він з теоретичної та практичної частин.
Під час теорії рятувальники переглянули навчальні фільм та презентації, ознайомились із аварійно-рятувальним інструментом та обладнанням, звернули увагу на заходи охорони праці та особливості безпеки при роботі зі спеціальним інструментом, розглянули теорію укріплень, озайомилися з типами опор та обладнанням для укріплень, способами спуску та підйому за допомогою альпіністського обладнання, з небезпеками та умовами виконання робіт в обмеженому просторі.
Під час практичної - слухачам продемонстрували використання засобів для технічного пошуку, визначення масштабів, способи виявлення постраждалих за допомогою оклику, акустичних систем і відеокамер, схеми маркування будівель, навчили оцінювати ризики та здійснювати моніторинг, способи порятунку людей із застосуванням різного обладнання, ознайомили з роботою пошукових собак. Крім того, учасники навчання виконали оцінку невелих пошуково-рятувальних робіт та вправи з технічного пошуку на місці завалу, опанували будівництво штабелів і опор.
ГУ ДСНС України у Кіровоградській області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)