Оперативна інформація в телеграм каналі https://t.me/fotoinform

У Кропивницькому відкрили виставку Олександра Логвинюка

Ноябрь 19, 2021 | Новини | Просмотров: 1194 | Комментариев: 0

19 листопада  2021  року в Музеї мистецтв розгорнуто експозицію «Барви душі» творів  Олександра Логвинюка (1936 - 2004)  присвячену 85-річчю з дня народження митця.

Олександр Семенович Логвинюк відноситься до тієї когорти яскравих творчих зірок, які, народившись в іншому регіоні України, подарували свій талант та творчий потенціал саме нашому степовому краю, гідно презентувавши його не тільки в масштабах країни, а й далеко за її межами.

Олександр Логвинюк народився 19 листопада 1936 року в місті Миколаїв. Рішення стати художником визначило його подальший життєвий шлях, важливими етапами якого стали закінчення у 1965 році Сімферопольського художнього училища імені М.Самокиша та у 1971 році – Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури імені Іллі Рєпіна, де він навчався в майстерні професора Овсія Мойсенка – учня нашого славетного художника-земляка Олександра Осмьоркіна.

Дипломна робота Логвинюка отримала оцінку «відмінно», а її автор за направленням поїхав на роботу в тоді ще Кіровоград, пов’язавши таким чином з нашим містом все своє подальше життя. Він часто працював у творчих групах Республіканського будинку творчості «Седнів», брав активну участь в численних обласних, республіканських та зарубіжних виставках. До того ж тематичний діапазон робіт художника мав досить широкий спектр, сягаючи від історичної картини до камерного натюрморту. Врешті решт все це принесли Логвинюку цілком заслужену славу та щире захоплення його творами з боку шанувальників образотворчого мистецтва. Показником громадського та офіційного визнання творчості майстра можна вважати, зокрема, факт його членства у Спілці художників України.

Роботи Олександра Логвинюка також часто ставали складовою експозиційного блоку Музею мистецтв «Мальовничі куточки нашого міста», адже художник щиро любив місто, в якому жив і творив. Його пейзажі теплі, сонячні, пронизані позитивною енергетикою майстра.

Символічним є той факт, що саме краєвиди нашого міста стали останніми роботами художника, які він готував для виставки, присвяченій 250-річчю нашого міста.
Митець відійшов у Вічність 2 березня 2004 року.

Після смерті художника його дружина Алла Євгеніївна Логвинюк передала в дарунок музею 46 робіт свого чоловіка, які на сьогодні є безцінною складовою його фондового зібрання та систематично презентуються в експозиції.

Частину цих творів відвідувач музею зможе побачити при огляді експозиції «Барви душі», на якій представлені картини: «Круті береги» (1986), «Початок жовтня»(1985), «Кам’яниста стежка (2001), «Кам’яні береги»(2001), «Теплий ранок»(1994), «Ковалівська церква», «Вечір в селі Тернове» (2001).

Тетяна Костенко


купівля курсів<
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool