You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця (фоторепортаж)

Листопад 20, 2017 | Новини | Переглядів: 2182 | Коментарі: 0

20 листопада 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів художника - іконописця, заслуженого художника України Олександра Ігоровича Охапкіна «Образи української душі»

Охапкін Олександр Ігорович народився 28 січня 1962 року в місті Житомирі. Середню художню освіту отримав у Дніпропетровському художньому училищі, де навчався у 1978—1982 роках.

Після закінчення училища переїхав на Кіровоградщину, викладав в дитячій художній школі міста Олександрії. У 1984 році вступив на факультет живопису Київського державного художнього інституту (зараз Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури України). Навчання в художньому інституті закінчив у серпні 1990 року, після чого повернувся до міста Олександрії.

На сьогоднішній день Олександр Ігорович мешкає в місті Олександрії, працює старшим викладачем в Олександрійській дитячій художній школі, виконує замовлення новозбудованих церков, для яких пише ікони, бере участь у розписі церковних інтер'єрів.
Роботи Олександра Охапкіна зберігаються у фондах Національної спілки художників України, Державного музею народної архітектури та побуту України, приватних колекціях Німеччини, Франції, Польщі, Канади, Англії, Австралії, США, Італії та інших країн. Ікони написані художником стали окрасою багатьох церков і соборів України та світу, серед яких церква Святого Володимира в Парижі та собор Святого Юра (Львів), київської церкви Святого Миколая на Аскольдовій Могилі, в церквах міста Олександрії та міста Кропивницького. У творчому тандемі спільно з директором Олександрійської художньої школи Степаном Федоровичем Ніколенком виконали живописні панно, дерев’яні та металопластикові композиції для приміщення дитячої бібліотеки ім. Юрія Гагаріна, написали ікони та сюжетні композиції для Покровської церкви та церкви св. Анастасії і Федора в м. Олександрії, ікони та сюжетні композиції для церкви Петра і Павла міста Кропивницького.
Олександр Охапкін також працює у галузі станкового малярства у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Активно співпрацює з видавництвом імені Олени Теліги як талановитий художник ілюстратор.

Виставкова діяльність Олександра Охапкіна є досить плідною. З 1992 по 2012 рік відкрито понад двадцять виставок.
Мистецтвознавці називають творчість Олександра Охапкіна «релігійною поезією у фарбах».
Професор історії мистецтва Київської Духовної Академії Дмитро Степовик у свій час зазначив, що художник не хоче просто наслідувати давні ікони, хоч і не бажає радикально віддалятися від традиції закладеної, ще в Римській та Візантійській імперіях. У своїх творах він прагне знайти золоту середину – між традицією і його власною філософською налаштованістю щодо ікони, як одного з феноменів сприйняття Бога і Його святих через бачення.

В його творах сакрального змісту талановито синтезуються традиційні техніки стародавнього іконопису і сучасного виконання, такий стиль називають - творчою іконою поставленою на національну основу.
На сьогодні пересувна виставка Олександра Охапкіна мандрує Україною.

На персональній виставці творів художника - іконописця, заслуженого художника України Олександра Ігоровича Охапкіна «Образи української душі» в обласному художньому музеї експонується 33 живописних полотна, де неодмінним атрибутом майстра є зображення квітів, вишитих українських рушників та вишиванок.

На виставці переважають зображення Богородиці з сином та янголами, які виписані як цілком земні люди. Це чудова ода українській жінці, яка завжди сприймалася в Україні як берегиня роду, жінка-козачка, жінка-патріот: «Святе Благовіщеня» (2013), «Писанка» (2013-2014), «Явлення Святої ікони» (2014), «Волошки зацвіли» (2014-2015), «Божа Мати – на щастя та добро» (2015),«Божа Мати Млекопитательница» ( 2015),«Божа Мати – Великодня радість» ( 2015), «Невипиваєма чаша» (2015), «Квітнуть ружі» (2014-2015), «Божа Мати. Великдень» ( 2016), «Дай щастя, Боже…» (2016), «І буде син і буде мати» ( 2016), «На Спаса» ( 2016),«І ось злетілись голуби» ( 2016),«У садочку» (2016), «За читанням» (2016), «Закарпатська Божа Мати (2016-2017), «Матінка моя мила» ( 2016-2017), «Свята Покрова» ( 2017), «Маковія. Серпень. Спас» ( 2017), «Свята Родина серед руж» ( 2015), «Ружі» ( 2013-2017), «Волошки» ( 2013-2014).
Окремим блоком представлені роботи : «Христос - виноградар» ( 2001), «Ісус Христос» (2006) ,«Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа»( 2012), «Спас» ( 2014).

Ідея заступництва втілена в досить розповсюджених та шанованих в Україні святих:«Св. Миколай Чудотворець» ( 2015), «Св. Апостол Андрій Первозданний» (2013-2014), «Св. Пантелемон Цілитель» (2015), «Св. Рівноапостольний Великий князь Володимир» (2014-2016), «Віра, Надія, Любов та мати їх Софія» ( 2016).
На чільному місці представлено сюжетну роботу за поетичними творами Т.Г.Шевченка «Думи мої! Літа мої…» (2016).

Художник намагається донести до глядача відчуття благодаті духу та глибини внутрішнього спокою. В роботах багато чистоти, золота, світла небесного і земного, Божественного і сонячного. Символічно і те, що Олександр Ігорович презентує унікальні зразки українського іконопису, збагачене унікальним авторським тлумаченням, що є дуже важливим в умовах духовного відродження української нації, пробудження гену українського козацтва та інших проявів вільнодумства, звернення до нерозкритих, або відверто прихованих сторінок нашої історії, автентичності, власних духовних джерел.

Ще один важливий момент полягає в тому, що мистецтво майстра, який знайшов свою власну неповторну подачу релігійної тематики, стало його своєрідною візитною карткою, яка дозволяє безпомилково впізнати автора по його роботах
Про живопис Олександра Охапкіна можна сказати, що у його полотнах втілена мрія про Україну, побажання українцям щоб жили в Україні в якій щирість людей і взаємна турбота долали б усякий розбрат та відчуження, несли порозуміння, наповнити простір добротою, радістю, теплом, світлом та любов’ю до рідного краю.

Роботи навіюють і утверджують думку про те, що такі духовні цінності, як Любов, Добро, Духовність є вічними.

Привітати заслуженого художника України з нагоди відкриття персональної виставки у Кропивницькому завітали колеги з міста Олександрії - перший директор Олександрійської художньої школи з 1973 по 2012 рік, художник Степан Ніколенко та директор Олександрійської художньої школи Вікторія Носова. Від Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України звучали вітання із відкриттям першої персональної виставки в обласному художньому музеї від члена Національної спілки художників України, викладача кафедри образотворчого мистецтва Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Валерія Давидова. Теплі вітальні слова Олександру Охапкіну передала і завідуюча відділом мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського Світлана Ушакова.

Під час урочистого відкриття виставки Олександр Охапкін передав до фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею живописне полотно «Думи мої…» (2014, полотно, олія, 100 х 80 см.) 

Олена Степанок 

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця

У Кропивницькому відкрилася виставка художника-іконописця


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool