У Кропивницькому розповіли про виробничий травматизм взимку

Грудень 13, 2021 | Новини | Переглядів: 1219 | Коментарі: 0

За 10 місяців 2021 року в Кіровоградській області сталися 62 випадки отримання травм на роботі, проти 83 за відповідний період минулого року.

Причиною половини нещасних випадків стало падіння під час пересування, падіння з висоти, падіння в колодязь, яму тощо.

Таку статистику під час чергової зустрічі у рамках освітнього проєкту «Інформаційна платформа з питань праці» навела начальниця відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері управління Держпраці в Кіровоградській області Ірина Чирва. Темою для обговорення стало попередження отримання травм на роботі взимку.

Нагадаємо, що проєкт цього року був започаткований ОУНБ імені Дмитра Чижевського спільно з обласним управлінням Держпраці.

Звісно, люди отримують травми і влітку, але зимою їх набагато більше. Чому? Через низку таких факторів, як:
низька температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина, туман, сильний вітер);
слизька поверхня доріг та тротуарів;
недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;
падіння бурульок, льодових наростів чи крижаних брил;
недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям.

Вони можуть привезти до:
переохолодження чи обмороження тіла працівника, охолодження та зволоження елементів предметів, обладнання, поверхонь, матеріалів тощо;
травмування внаслідок падіння, ДТП;
травмування частин тіла, руйнування об'єктів;
опіків, задухи угарним газом.

Ірина Чирва навела приклад: у грудні минулого року в Україні травмувалися 6121 осіб, трохи менше в листопаді та жовтні. Теж стосується і смертельних випадків. Їх у грудні було 653, листопаді – 543, жовтні – 421. До цих трагічних подій призвели передусім ДТП, падіння і погіршення стану здоров’я.

«Чому це відбувається? Через не проведені медогляди, коли працівника допустили до роботи без перевірки, яка б показала, чи може він за станом здоров’я виконувати ті чи інші роботи», - наголосила фахівчиня, говорячи про погіршення стану здоров’я.
Статистика по галузям на Кіровоградщині вказує, що найбільше травмуються робітники соціально-культурної сфери, гірничорудної та харчової промисловості. Травматизм зі смертельним наслідком найчастіше фіксується в автомобільній та металургійній галузі, а також у сільському господарстві.

Щоб дізнатись про організаційні, технічні, психофізичні чи техногенні причини нещасних випадків, вимоги нормативно-правових актів, колективні та індивідуальні засоби захисту, знаки безпеки, вимоги до роботи транспортних засобів в осінньо-зимовий період та багато іншого, треба перейти на бібліотечну сторінку в You-Tube за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=kjZKXaMrqok .
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool