У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство (ФОТО)
![](http://fotoinform.net/uploads/news_59901_1.jpg)
Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг, який за декілька років став глобальною проблемою.
У Міжнародний день протидії булінгу, відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, який діє в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.
Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М. Сая уважно переглянули документальний фільм «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. У цій стрічці автор розкрив тему «свотінгу» - небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку жертви. У фільмі «Пранкнули» онлайн-гравці діляться власними історіями, а події розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.
Після перегляду кінострічки відбулася активна дискусія: студенти поділилися своїми враженнями та обговорили питання кібернасильства.
Запрошений експерт — представник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції Національної поліції України Микола Сульжук розповів учасникам заходу про види кібербулінгу, відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни, а також надав декілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців, як правильно поводити себе в Instagram та TikTok, як захистити свій персональні дані від зловмисників.
Микола Миколайович наголосив, що важливо повідомляти про ситуації кібербулінгу у відповідні служби. Якщо це відбувається на форумах або в соцмережах, то можна поскаржитися на публікації, коментарі та навіть профілі, які поширюють агресивний та образливий контент.
Тема зустрічі дуже потрібна, адже майже всі учасники та учасниці бодай раз грали в онлайн-ігри, полюбляють вести свої сторінки у соціальних мережах та YouTube, тож проблема булінгу актуальна в нашій країні.
В сучасному світі важливо знати, що несе з собою інформаційна ера та вчитися захищатися від нових небезпек.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)