You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

Соціологія: українці підтримують реформу децентралізації

Листопад 25, 2015 | Новини | Переглядів: 666 | Коментарі: 0

Українці знають про впровадження реформи децентралізації в країні і підтримують її. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування», результати якого сьогодні у Кабміні презентував Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 

Опитування показало, що більшість населення України (59%) вважають потрібною реформу місцевого самоврядування та децентралізацію. 42% українців очікують покращення ситуації в Україні після проведення реформи.

«Народ України чітко засвідчив свій вибір на користь європейського демократичного шляху розвитку і децентралізації влади. Наше завдання забезпечити право громадян на самоврядування і на демократію участі в цьому процесі», - зазначив Геннадій Зубко.

Дослідження показало, що більше половини населення України, а саме 53%, вважають, що вносити зміни до Конституції потрібно. Вони підтримують основні новації, передбачені змінами в основний закон. Крім того, 43% опитаних вважають, що реформа децентралізації допоможе розв’язати військовий конфлікт на Сході країни.

«Децентралізація – головна реформа української влади. ЄС сьогодні очікує успішних проектів. Україна може бути таким успішним проектом», - підкреслив Геннадій Зубко.

Посол, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, Голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі зазначив, що підтримка громадянами України процесу децентралізації є найголовнішою.

«Важливо, щоб простих громадян чули на постійній основі, їх побажання в цьому процесі враховувалися, щоб вони ставали частиною цього процесу, щоб рекомендації громадян враховувалися і ставали частиною законодавства», - підкреслив він.

Владімір Рістовскі додав, що соціологічне дослідження показало основні очікування громадян України. Серед них: зниження корупції, покращення якості послуг на регіональному і місцевому рівні, сприяння розв’язанню конфлікту на Сході країни і покращення добробуту.

Соціологічне дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Програми Ради Європи у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування та Мінрегіоном України у вересні-жовтні 2015 року.

Нагадаємо, що приблизно 800 українських громад – 6% від їх загальної кількості – об’єднались у 159 нових спроможних територіальних громад, і вже 25 жовтня 2015 року в них відбулися перші вибори.


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool