Снігові замети

На території України снігові замети бувають щорічно протягом січня-лютого і найчастіше спостерігаються в лісостеповій та степовій зонах.
У зв’язку з випаданням великої кількості снігу, заметілей, снігопадів утворюються снігові замети, які виникають, як правило, раптово і сягають 20-30 мм, іноді 40-70 мм. Сильні снігопади і заметілі найчастіше носять надзвичайний характер і можуть тривати від 16 до 24 годин або декілька днів.
Негативний вплив цих явищ призводить до різкого погіршення видимості, припинення транспортного сполучення як внутрішнього, так і міжміського. Випадіння снігу з дощем за зниженої температури повітря і буревійного вітру створює умови для зледеніння електромереж, ліній зв’язку, контактних мереж електротранспорту, покрівель будівель, що нерідко спричиняє їх руйнування.
З оголошенням штормового попередження - необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), загерметизувати житлові приміщення, щоб зберегти тепло і зменшити витрати палива.
Якщо негода заскочила вас на дорозі, не варто долати снігові замети. Зупиніться, укрийте двигун з боку радіатора і встановіть автомобіль двигуном у навітряну сторону.
Періодично виходьте з автомобіля розчищати сніг (не занесений снігом автомобіль — гарний орієнтир для пошукової групи). Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. І слідкувати, щоб вихлопну трубу не забивало снігом — тоді вихлопні гази не підуть у кабіну (кузов, салон) і не буде загрози отруєння.
Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль, як укриття. Ні в якому разі не можна залишати автомобіль у сильний снігопад (хуртовину) тому що орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.
Водіям слід мати в автомобілях снігову лопату, по можливості цепи проти ковзання на ведучі колеса, трос, запас води, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального.
У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.
Треба пам’ятати - дотримання правил поведінки дозволяє зменшити травмування людей, сільськогосподарських тварин і матеріальних цінностей.
Громадяни, будьте пильні та обережні! Бережіть своє життя та здоров’я. Дотримуйтесь правил безпеки при снігових заметах.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Натисніть посилання щоб приєднатися до ⭐️Партнерської програми Temu⭐️
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.

Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.


