Оперативна інформація в телеграм каналі https://t.me/fotoinform

На Знам'янщині досліджують археологічну пам’ятку Скіфської доби

Август 15, 2017 | Новини | Просмотров: 2882 | Комментариев: 0

Навесні цього року, під час проведення польових робіт на ділянці поля на території Мошоринської сільської ради Знам'янського району, було виявлено антропоморфну кам’яну стелу, що датується орієнтовно другою половиною VI – початком V століття до нашої ери.

Знайдений артефакт містить реалістичне зображення скіфа із шийними гривнами та ритоном, що слугували символами влади. Науковці припустили, що курган, на поверхні якого знайшли стелу, є похованням скіфського правителя або знатного воїна.

З метою недопущення несанкціонованих розкопок та знищення пам’ятки національного значення «чорними» копачами, в обласній державній адміністрації було прийняте рішення про проведення на місці скіфського кургану археологічних досліджень. Наразі, від початку серпня цього року, роботи здійснюються групою науковців Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка під керівництвом доцента кафедри історії України, кандидата історичних наук Ірини Козир.

Варто зазначити, що на ініціативу обласної влади щодо дослідження скіфського кургану відгукнулося і керівництво Мошоринської сільської ради, яке організувало нічліг та харчування для членів археологічної експедиції, і Національна поліція України, силами якої забезпечено цілодобову охорону об’єкта культурної спадщини.

Вчора перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко побував на місці проведення розкопок кургану. Ірина Козир детально розповіла посадовцю про хід досліджень: на початковому етапі робіт був знятий великий шар земляного насипу, археологи наблизилися до поховальної камери. На їх здивування, перекриття, яке було зроблене давніми скіфами із дубових колод, збереглося майже у первозданному вигляді. Тож, керівник археологічної експедиції висловила обережне припущення, що на місці античного поховання можуть бути виявлені рідкісні предмети матеріальної культури скіфів.

Навесні цього року, під час проведення польових робіт на ділянці поля на території Мошоринської сільської ради Знам'янського району, було виявлено антропоморфну кам’яну стелу, що датується орієнтовно другою половиною VI – початком V століття до нашої ери.

Під час ознайомлення з ходом робіт Сергій Коваленко поспілкувався з учасниками експедиції, серед іншого, поцікавився умовами проживання, організацією харчування, актуальними проблемами.

На завершення Сергій Коваленко побажав учасникам археологічної експедиції натхнення, нових знахідок та наукових відкриттів.


купівля курсів<
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool