На Кіровоградщині пожежна безпека в лісах залежить від кожного із нас
![](http://fotoinform.net/uploads/news_11207_1.jpg)
Влітку питання збереження лісів від вогню перебуває на постійному контролі рятувальників області.
Працівники прес-служби Територіального управління МНС нещодавно виїхали до лісового масиву у Кіровограді. Разом з представниками пожежно-рятувальної служби міста Кіровограда та Кіровоградського району, Управління Держтехногенбезпеки та співробітниками лісництва провели обхід територій, в яких найчастіше збираються бажаючі відпочити на свіжому повітрі.
За словами помічника лісничого Кіровоградського лісового господарства Сергія Пончака, збереження лісових масивів від пожеж – громадський обов’язок кожного. Усі громадяни повинні свідомо ставитися до пожежної безпеки, адже саме з вини людей найчастіше виникають загоряння: розпалене і забуте після відпочинку непогашеним багаття, кинутий недопалок чи сірник - достатньо однієї іскри, щоб безжальний вогонь поглинув сотні квадратних метрів лісових насаджень. А їх на Кіровоградщині і так небагато – менше 10% від загальної території.
Оглянувши місцевість, з першого погляду стало зрозуміло, що відпочивальники не знайомі з правилами безпечного та культурного відпочинку, адже вони залишили після себе багато сміття і тліюче багаття, яке, на щастя, не заподіяло біди.
Оглянувши ще одне місце, де було розкладене багаття, учасники перевірки переконалися, що люди, які тут відпочивали більш-менш знайомі з правилами безпеки у лісі: попелище присипане землею, щоб не допустити подальшого розповсюдження вогню.
Завершивши перевірку, особливо шанобливого ставлення жителів області до лісів учасники перевірки не побачили, хоча й відзначили, що багать відпочивальники розкладали не так вже й багато. Наголошуємо, перевірки будуть проводитися і в подальшому, адже до цього спонукає липнева спека та нагальна потреба постійно контролювати громадян, для яких бажання засмажити м'ясо ще й досі переважає над необхідністю збереження хвойних насаджень від пожеж.
ТУ МНС та Управління Держтехногенбезпеки в області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)