На Кіровоградщині хворі на туберкульоз лікуються за інноваційним дослідженням

Лютий 10, 2021 | Новини | Переглядів: 639 | Коментарі: 0

Хворі на стійкий до ліків туберкульоз, яких супроводжує БО «100 відсотків життя. Кропивницький», проходять лікування за інноваційним дослідженням BРаL.

- Вчені всього світу завжди намагалися зробити все можливе, щоб шлях до скорочення термінів лікування та щоденної кількості таблеток на фоні підвищення ефективності лікування зводився до мінімуму. І, нарешті, ми можемо говорити про крок у цьому напрямку. За результатами дослідження Nix-TB, яке ґрунтувалося на лікуванні туберкульозу з широкою лікарською стійкістю протягом 6-9 місяців схемою із застосуванням трьох протитуберкульозних препаратів, було схвалено до застосування ще один новий протитуберкульозний препарат - претоманід. Спочатку це втілили у серпні 2019 року в США, а у березні 2020 року - в Європі.

Ефективність лікування пацієнтів, які брали участь у дослідженні, склала 90%. Враховуючи це, у червні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала використовувати цей спосіб лікування, який названо BРаL, в усіх країнах в рамках операційних досліджень. На даний час це втілюється в Україні, - розповідає заступник головного лікаря КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмунологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» Оксана Цапик.

Кіровоградська область одна з небагатьох областей, які змогли долучитися до участі в даному дослідженні завдяки проекту

«Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), впроваджується РАТН.

- Наші клієнти з лікарсько-стійким туберкульозом мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування за схемою BРаL. Після обстеження перед початком лікування за їхньої згоди вони направляються до Інституту фтизіатрії і пульмонології. Клієнти отримують безкоштовну госпіталізацю, лікування та обстеження в Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України протягом всього курсу лікування, включаючи дороговартісне рентгенологічне обстеження методом спіральної комп’ютерної томографії (на початку та в кінці лікування).

Безперебійне забезпечення протитуберкульозними препаратами на увесь курс лікування, щомісячний моніторинг за лікуванням. Також фахівці організації надають психологічну, соціальну, юридичну та матеріальну підтримку хворим на туберкульоз. Ми компенсуємо вартість проїзду до Києва і в зворотньому напрямку, видаємо сертифікати на отримання продуктових наборів, адже розуміємо необхідність якісного харчування у боротьбі з захворюванням. Тобто, створюємо всі умови для якнайшвидшого подолання захворювання, - зазначає керівник напрямку супроводу хворих на туберкульоз БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Оксана Шершень.
 


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool