Минулого року до прокуратури Кіровоградщини звернулося 9 тисяч громадян

Січень 31, 2018 | Новини | Переглядів: 592 | Коментарі: 0

Упродовж 2017 року до органів прокуратури Кіровоградської області надійшло 9 тисяч звернень громадян. Із них половину вирішено по суті, у тому числі 59 - задоволено.

Про це повідомила начльник відділу прийому громадян, розгляду звернень і запитів прокуратури області Алла Усатова. Більшість скарг, які перебували на вирішенні в органах прокуратури області, стосувалася саме досудового розслідування у кримінальних провадженнях (2,9 тис., або 65%). 

Протягом року забезпечено право понад 2 тис. громадян на особистий прийом. Керівниками прокуратур прийнято 278 громадян. Особисто прокурором області прийнято 153 людини на щотижневих прийомах.
Керівництвом регіональної прокуратури здійснено 24 виїзди для проведення особистого прийому громадян за місцем їх роботи та проживання.
За словами Алли Леонідовни, торік, понад 2 тис. скарг було скеровано за належністю до органів державної влади та місцевого самоврядування.

Як засвідчують результати особистого прийому, кожен другий заявник звертається до прокуратури з питаннями, які не відносяться до компетенції відомства. Викликано це недостатньою обізнаністю громадян в законодавчих змінах, які відбулися упродовж останніх трьох років.

Тому, вкотре звертаємо увагу громадськості на те, що з прийняттям Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, відомство не вправі проводити перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів в діяльності органів влади, підприємств, установ та організацій. Представницьку функцію прокуратури теж обмежено, оскільки з вересня 2016 року прокурор не уповноважений здійснювати представництво інтересів громадян у суді. З листопада минулого року припинено і повноваження слідчих прокуратури розпочинати досудове розслідування у кримінальних провадженнях. Питання притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурорських працівників також не відноситься до компетенції органів прокуратури, у зв’язку з початком діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

А тому звертаємо увагу мешканців міста та області, що органи прокуратури, згідно зі ст. 131-1 Конституції України, здійснюють:

1) публічне обвинувачення в суді;
2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Зі зверненнями про надання безкоштовної юридичної допомоги, представництва у суді громадяни вправі звертатися до центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги. У Кіровоградській області діє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Дворцова, 32/29). Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги: 0800213103 (цілодобово).

Крім того, акцентуємо увагу на те, що контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснює, зокрема, Уповноважений Верховної ради України з прав людини, до компетенції якого відноситься розгляд скарг щодо можливих порушень вимог Закону України «Про звернення громадян» (номер телефону: 0800-50-17-20).

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області 


Ви можете підтримати наш портал Фінансово

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool