Кропивницький: в музеї мистецтв відкрили виставку нових надходжень (фото)

Лютий 18, 2021 | Новини | Переглядів: 583 | Коментарі: 0

18 лютого 2021 року в КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» розгорнуто виставку нових надходжень «Мистецька мозаїка – 2020», яка стала черговою наглядною ілюстрацією системної і плідної роботи музею з поповнення фондового зібрання.

музей мистецтв, куда сходить, афиша

Відкриття подібного роду виставок є наразі як ніколи актуальним з огляду на суворі реалії нашого буття. По перше це пов’язано з пандемією, яка внесла кардинальні корективи в роботу закладів культури, унеможлививши проведення масових заходів, в тому числі – у форматі офіційного відкриття виставок та проведення Щорічних Благодійних Великодніх Аукціонів, які завжди були важливими джерелами поповнення фондів. 

По друге, специфіка соціальної структури нашого суспільства, що склалася внаслідок загальновідомих історичних причин та сучасна фінансова скрута аж ніяк не сприяють масовому потягу населення до мистецтва та непереборному бажанню чисельних меценатів вкладати кошти в культуру, жертвуючи на реставрацію та закупівлю творів живопису, сакрального мистецтва тощо.

Тож кожна така виставка – це своєрідний звіт за проведену всупереч усім негараздам і випробуванням результативну роботу колективу Музею мистецтв з поповнення фондового зібрання протягом минулого року завдяки активній виставковій діяльності та системній співпраці з представниками творчої спільноти, членами їх родин, митницями та просто приватними особами, небайдужими до проблеми збереження культурного надбання. Саме таким чином, спільними зусиллями, в умовах складних соціально-економічних реалій, поглиблених новітньою війною на Сході країни, робиться велична справа зі збереження та популяризації нашої мистецької спадщини завдяки людям, які розуміють значення подібних кроків для своїх нащадків й не втратили ще віру в духовне відродження української нації та цивілізовану європейську Україну.

А ще це продовження своєрідного діалогу музею із суспільством з метою досягнення розуміння останнім сучасних музейних проблем і залучення небайдужих для спільного їх вирішення та можливість висловити щирі слова вдячності тим, хто у такі важкі для всіх нас часи залишився вірним другом музею, його незмінним партнером, підставивши своє плече і показавши чудовий зразок не тільки щирої дружби, а й альтруїзму і меценацтва.

Незаперечно, така виставка – то справжній подарунок шанувальникам високопрофесійного мистецтва, який має не тільки величезне культурно-мистецьке та духовно-естетичне, а й незаперечне патріотично-виховне значення. Адже не словами, а щоденними і конкретними справами треба підтверджувати любов до свого рідного краю і батьківщини.

Виховна складова виставки полягає також в тому, що вона презентує твори високопрофесійних майстрів, які в умовах засилля субкультури та новітніх технологій повертають до справжнього мистецтва, формуючи відповідні естетичні смаки.

Специфічною особливістю подібного роду виставок також є їх різноплановий характер, який дає можливість показати в межах однієї зали твори різних мистецьких спрямувань – живопису, графіки, кераміки тощо, що робить таку експозицію більш цікавою, виправдовуючи назву «Мистецька мозаїка». Окрім цього чимало творів презентовані експонати відвідувач бачить вперше, що створює відповідну інтригу.

Деякі експонати виставки є чудовим прикладом звернення художників-українофілів до автентичності, національної самобутності, духовних джерел та історії українського народу, зокрема - теми козаччини, яке є стержнем української нації. Значна частина презентованих творів – то справжня ода українській природі, що надає виставці романтичного і поетичного шарму та змушує згадати вельми популярний свого часу цикл телепередач «Україна вражає».

Величезне патріотично-виховне значення мають і твори образотворчого мистецтва, виконані в рамках концепції «Архітектурні перлини нашого міста», які пробуджують гордість за свій рідний край.

Окрема специфічна особливість виставки «Мистецька мозаїка – 2020» пов’язана з відзначенням у вересні минулого року 50-річчя Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Під час проведення в рамках цього свята пленеру були створені чудові картини із зображенням нашого легендарного театру, «Хутора Надії», славетних корифеїв тощо, що стали складовою фондового зібрання Музею мистецтв, а нині презентуються на виставці.

Чимало представлених робіт стали також даниною пам’яті самобутнім майстрам пензля, що відійшли у інші світи і які освідчувались у любові до України засобами образотворчого мистецтва ще за радянських часів.

Тож хочеться вірити, що виставка «Мистецька мозаїка-2020» викличе неабиякий резонанс серед небайдужої частини спільноти і не тільки подарує можливість насолодитися чудовими творами живопису і графіки, а й допоможе зрозуміти специфіку музейної діяльності і тих проблем, які доводиться долати Музею мистецтв на шляху культурно-естетичної просвіти населення.

Олег Юрченко


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool