Кіровоград: СБУ застерігає підприємливих «шпигунів»
![](http://fotoinform.net/uploads/news_28602_1.jpg)
Співробітники української спецслужби ідуть в ногу з часом. На це вказує й остання оперативна та слідча практика управління Служби безпеки України в Кіровоградській області. Лише у поточному році спецслужбовцями виявлено декілька злочинів, скоєних з використанням спеціальних технічних засобів отримання інформації.
Так, у рамках досудового розслідування за ст.359 КК України «Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації», припинено протиправну діяльність мешканця міста Кіровограда, приватного підприємця, котрий організував канал ввезення в Україну та збут спеціальних технічних засобів, що призначені для отримання негласного аудіо- та відеоконтролю, негласного позиціонування тощо.
Серед вилученого обладнання, співробітниками спецслужби були знайдені мініатюрні відеокамери і закамуфльовані під авторучки мікрофони, годинники з функціями негласного аудіо-відео запису, спеціальні технічні засоби – GPS/SMS/GPRS Tracker. Вказані засоби, у випадку потрапляння до рук зловмисників та шахраїв, дають їм змогу отримувати аудіо та відео інформацію і вказують до метра місцезнаходження автомобіля чи то людини, допомагають зловмиснику контролювати, що відбувається навкруги об’єкта зацікавленості. Таким чином попит на зазначені засоби у «горе-підприємця» ставав чимдалі більшим, що дало йому навіть змогу відкрити в мережі власний Інтернет магазин.
З метою недопущення «Уотергейтського скандалу», Ленінським районним судом м. Кіровограда, вказану особу – підприємця, було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.359 КК України та призначено покарання у вигляді чималого штрафу. Доля негласних засобів отримання інформації на суму близько 50 тис. гривен також цілком прогнозована – спецслужбою їх вилучено із незаконного обігу.
Отож, як бачимо, проблема існує не лише з доморощеними шахраями, які вчиняють злочини з використанням сучасних технологій. Втім, хочу застерегти підприємливих «шпигунів»: правоохоронці й надалі будуть удосконалювати протиправну діяльність у даному напрямку. Буде злочин – буде й покарання.
Прес-група УСБУ в області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)