!!! На цьому місці може бути Ваша інформація !!!                                МОЗ повідомляє: 32 393 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 4 847 дітей та 797 медпрацівників. За весь час пандемії в Україні захворіло – 3 946 202 особи; одужало – 3 601 952 особи; летальних випадків – 99 738; проведено ПЛР-тестувань – 17 756 198. Кількість захворювань в регіонах за добу: м. Київ – 2012; Вінницька область – 1512; Волинська область – 544; Дніпропетровська область – 1270; Донецька область – 1348; Житомирська область – 2467; Закарпатська область – 855; Запорізька область – 523; Івано-Франківська область – 2862; Київська область – 980; Кіровоградська область – 186; Луганська область – 513; Львівська область – 2696; Миколаївська область – 616; Одеська область – 1939; Полтавська область – 903; Рівненська область – 1424; Сумська область – 1909; Тернопільська область – 1597; Харківська область – 1593; Херсонська область – 670; Хмельницька область – 1391; Черкаська область – 700; Чернівецька область – 1085; Чернігівська область – 798. ᛉᛋ ᛃ ᛖ

Кіровоград розраховує на підтримку держави у реалізації власних соціально-економічних програм

Апрель 07, 2016 | Новини | Просмотров: 901 | Комментариев: 0

На цьому наголосив заступник міського голови Олександр Мосін під час виїзного засідання Бюджетного комітету Верховної Ради України у Кіровограді сьогодні, 7 квітня.

- Це знаково, що Кіровоград – серед перших обласних центрів, де проводиться виїзне засідання одного з ключових Комітетів Верховної Ради України. – відзначив Олександр Мосін. - Наша команда працює у міській раді всього чотири місяці, тому ми, як кажуть, на марші освоюємо всі процеси і будуємо стратегію розвитку міського господарства. А реалізація будь-якого проекту без грошей є лише мрією на папері.

Аналіз доходної частини міського бюджету у 2015 році порівняно з 2014 роком красномовно засвідчив, що бюджетна децентралізація дала можливість поповнити фінансовий ресурс міста більш, ніж на 35%. У 1,5 раза було збільшено трансферти з державного бюджету-за рахунок введення освітньої і медичної субвенції. У 1,4 раза зросли субвенції на реалізацію програм соціального захисту населення. Бюджет міста реально відчув допомогу з центру у реалізаціії планів соціально-економічного розвитку. Зокрема, на ремонт доріг було додатково отримано більше 22 млн. гривень і майже 18 млн. гривень на погашення заборгованості різниці в тарифах.

Позитивна бюджетна політика, звернув увагу Олександр Мосін, дала можливість почати впровадження низки інфраструктурних і соціальних проектів, які покликані вирішити комплекс проблемних для Кіровограда питань.
Перша – дороги. Кіровоград – центр України, з доволі жвавим і вигідним для економіки регіону транспортним розташуванням. Але практично всі важливі магістралі перетинають місто. Щоб розвантажити його, звільнити від загазованості необхідно збудувати сучасні розв’язки в обхід центральної частини. Це має вирішити масштабний проект, що потребує участі солідних проектних і будівельних організацій, згоди Одеської залізниці, будівництва шляхопроводу і залучення чималих коштів – біля 40 млн. гривень.
У міському бюджеті передбачений один мільйон гривень на проектні роботи, а решту місто сподівається отримати з допомогою держави.
Друга проблема – транспорт Кіровоград, особливо його центральна частина, місто з традиційно неширокими дорогами, низькоповерховими забудовами, малогабаритним застарілим пасажирським транспортом. Місто практично втратило колись потужне тролейбусне підприємство і автобусний парк. Тому стратегічна мета міського голови – повернути в обласний центр великомісткий пасажирський транспорт.

- В обласному центрі розпочалася процедура створення комунального підприємства «Електротранс», - повідомив заступник міського голови. - Але, ми бачимо у Кіровограді вже не просто традиційні тролейбуси, а сучасні електробуси. Притому – вітчизняні, львівського виробництва. Наші фахівці почали розробку цього важливого проекту. .Ми спроможні виділити з міського бюджету певний ресурс на будівництво сучасної обслуговуючої мережі для такого транспорту. Але, щоб придбати 20 таких автобусів, необхідно 180 млн. гривень. Ми готові співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями, проте сподіваємось і на вашу увагу, шановні члени Бюджетного комітету.
Як можна ефективно залучати новітню техніку і технології продемонструвала реалізація проекту «Місто світла» - заміна старих і встановлення сучасних світлодіодних вуличних ліхтарів, теж від вітчизняного виробника – тернопільської фірми «Шрьодер».
Особливо важлива проблема – медицина. Ні для кого не секрет, що Кіровоград стоїть на урані. Під нами стратегічно важлива сировина, що упродовж десятиліть додає містянам багато клопоту. Кіровоград – місто з найбільшим рівнем онко, а також серцево-судинних захворювань Незважаючи на те, що протягом останніх років у регіоні значну увагу і фінансування отримали ключові лікувальні заклади ІІІ рівня, охорона здоров’я міста, її первинна ланка, потребують суттєвого оновлення і значних коштів. Міський бюджет взяв на себе будівництво паліативного відділення, і у березні відкрилося одне з кращих в Україні відділень такого напрямку. За кошти міста реконструйоване дитяче інфекційне відділення. У такий же спосіб завершується реконструкція першого пологового будинку і тут може бути створений міський перинатальний центр ІІ рівня. А от щоб наповнити його сучасним обладнанням, необхідно 25 млн. гривень. І місто також сподіваємось на допомогу держави, власне, як і в організації інсультного центру. Фінансового ресурсу міського бюджету не забракне, щоб реконструювати під нього необхідні площі, проте варість апаратури – не менше 10 млн. гривень!

У центральній міській лікарні 50 років працює рентген-апарат. Відділення знаходиться в приміщенні, де працював ще Пірогов… Міський бюджет візьме на себе ремонт цього історичного закладу, але парк необхідної рентгенапаратури – для міста також коштує до 10 млн.гривень!

- Кіровоградці вимагають від влади створення також гемодіалізного відділення і ми готові це зробити, підкреслив Олександр Мосін. - Проте в державній програмі ми просимо передбачити фінансування для Кіровограда вартісного видаткового матеріалу для забезпечення процедури лікування 130 жителів з хронічною хворобою нирок.

А ще, продовжив заступник міського голови, у міській лікарні швидкої медичної допомоги багато років стоїть довгобуд – незавершений хірургічний корпус. Ціна питання – 120 млн. гривень! І він місту конче необхідний. Лікарня – поруч з госпіталем – можна було б б створити сучасний медичний комплекс, де надаватимуть всебічну медичну допомогу, зокрема АТОвцям.
Олександр Мосін звернув увагу членнів Бюджетного комітету на проблему з недофінансуванням Державного закладу – спеціалізованої медико-санітарної частини №19 Міністерства охорони здоров’я, дефіцит складає майже 9 млн. гривень.

Загалом, у нинішньому році місцеві бюджети не доотримали фінансування з державного бюджету медичної і освітньої субвенції. У Кіровограді, відповідно на 11,3% і на 8%. А це – зарплата освітян і медиків та розрахунки за енергоносії. Місту довелося за рахунок міського бюджету виділити кошти, зокрема на: пільгові перевезення – 10 млн. грн.; на харчування учнів 1-4 класів – 9 млн.грн.; на зарплату вчителям та лікарям-інтернам – 8 млн. грн.; на фінансування 6 профтехзакладів освіти – 50 млн. грн..; на відшкодування пільгових рецептів, та придбання ліків- 4.8 млн. грн. І це- не повний перелік життєво важливих фінансових позицій, які взяв на себе міський бюджет.
Міська рада, акцентував увагу народних депутатів Олександр Мосін, вперше за останні роки повертається обличчям до будівництва у місті житла, до реалізації енергоощадних проектів в закладах освіти, до комп’ютерізації навчальних закладів відповідно до сучасних стандартів.

Депутати виділили, зокрема 2 млн. грн. на оновлення комп’ютерної бази шкіл міста, майже 5 млн. грн. на ремонт спортзалів, 3 млн.грн – на санацію першого «освітянського» теплового мікрорайону. А могли б значно більше, переконаний заступник міського голови, якби у достатньому обсязі місто отримало освітню, власне як і медичну субвенцію.
Щоб перекрити всі позиції обласному центру не вистачає майже 75 млн. грн.. І все ж у міському бюджетізакладено 6 млн. грн. на добудову 54 квартирного 9 поверхового будинку для пільгових категорій громадян, тож і тут Кіровоград розраховує на сприяння отримати через державну програму спільно з Міноборони іще 20 млн.грн. для завершення цього будівництва. Таким шляхом місто готове збудувати житло і для медичних працівників. Олександр Мосін висловив сподівання, що Бюджетний комітет Верховної Ради, уряд зрозуміють проблеми Кіровограда, по можливості допоможуть у реалізації стратегічних проектів нашого міста на благо його мешканців.

джерело
 


Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.

ПОШИРЮЙТЕ.

Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Коментуйте.
Комментарии для сайта Cackle Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.Linux Хостинг от HostPro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений