Кіровоград: підсумки опитування домогосподарств щодо самооцінки рівня своїх доходів

Червень 30, 2015 | Новини | Переглядів: 1012 | Коментарі: 0

З метою дослідження самооцінки населенням рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє, органи державної статистики у січні 2015 року провели щорічне опитування домогосподарств, які брали участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя впродовж 2014 року.

П’ять з шести обстежених домогосподарств оцінили рівень своїх доходів як достатній (по Україні – більше половини), кожне шосте – як дохід, достатній для нормального харчування, але обмежували себе в споживанні непродовольчих товарів та послуг (по Україні – більше, ніж два з п’яти).
За результатами вибіркового опитування у ході дослідження першочергового спрямування можливих додаткових коштів респондентам було запропоновано визначити три пріоритетні напрямки. У разі значного збільшення доходів по 47% домогосподарств повідомили, що спрямували б додаткові кошти, у першу чергу, на лікування та відпочинок, відповідно (по Україні – 53% та 48%), 41–31% – на поліпшення житлових умов, купівлю одягу та взуття, на накопичення, на придбання побутової техніки, 26–12% – на покращання харчування, на здобуття освіти, на купівлю автомобіля.
Під час опитування домогосподарствам було запропоновано вказати, яка сума грошей необхідна в середньому кожній особі на місяць, щоб не відчувати себе бідними. Це є одним з методологічних підходів до визначення суб’єктивної межі бідності. Переважна більшість домогосподарств області вказало дохід у розмірі 4700–5500 грн. (36%). Наступним за ступенем поширення оцінок був дохід домогосподарств (17%) у розмірі 2300–3100 грн.
За результатами дослідження думки респондентів щодо найбільших соціальних та особистих цінностей, як і у 2013р., вказали здоров’я (76% респондентів), другим – сім’ю, дітей (59%), третім – матеріальний добробут (45%).
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool