Газета «Кіровоградська правда» святкує 100-річний ювілей

Січень 31, 2018 | Новини | Переглядів: 944 | Коментарі: 0

Обласна громадсько-політична газета «Кіровоградська правда» 1 лютого 2018 року відзначатиме 100-річний ювілей.

Газета «Кіровоградська правда» бере початок від «Бюлетеня Єлизаветградського воєнно-революційного комітету», який вийшов друком у лютому 1918 року.

Далі газета друкувалася під назвами «Известия рабочих, солдатских и крестьянских депутатов», «Красный путь», «Червоний шлях», «Соціалістичний наступ», «Кіровська правда». З 1939 року газета виходить під назвою «Кіровоградська правда».
У 1968 році отримала орден «Знак Пошани».

«Кіровоградська правда» – найстаріше періодичне видання області.
У редакційних архівах нині зберігаються підшивки з 1945 року.

З часу народження газети у світ вийшло понад 22 тисячі(!!!) номерів. Протягом десятиліть газета виходила щоденно. Редакційну школу у ній пройшло чотири покоління журналістів, а загалом працювало кілька тисяч працівників. Чотирьом журналістам «Кіровоградської правди» присвоєно звання Заслуженого журналіста України.

– Ця подія хвилююча для нас, журналістів, адже нині, незважаючи на поважний вік, видання переживає молодечий підйом і натхнення. Важко вмістити столітню історію газети у кілька рядків. За цей час вона змінила не одну назву, пережила по кілька революцій, воєн, голодоморів і вождів, бачила народження СРСР, розруху і неймовірну відбудову. Разом із усіма українцями пережила техногенну катастрофу у Чорнобилі, стала свідком розвалу Союзу і народження незалежної України. «Кіровоградська правда» споглядала історичну епоху і сама творила її, – розповідає головна редакторка газети Любов Попович.

Готуючись до столітнього ювілею, «КП» за кілька років ініціювала чимало соціальних проектів. Героями одних стали діти – «Іграшки рятують життя», «Дитина шукає родину», «Диво під подушку», «Привітай дитину з днем народження», за живе зачепив кожного унікальний проект «Вимираючі села Кіровоградщини», постійний проект «Не будь байдужим!». Протягом останнього року газета згадувала власну історію у проекті «Століття «КП».

Газета започаткувала відзнаку «Герой «КП», яку вже третій рік поспіль вручає людям, котрі вражали і надихали своїми вчинками. Для однодумців, без яких би редакції не вдалося втілити у життя добрі справи, газета цьогоріч започаткувала відзнаку «Друзі «КП».


Ви можете підтримати наш портал Фінансово

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool