Адвокат з Кіровоградщини допомогла клієнтці відшкодувати матеріальну шкоду за затоплення квартири

Лютий 06, 2018 | Новини | Переглядів: 892 | Коментарі: 0

Адвокат системи безоплатної правової допомоги Анастасія Шепеленко допомогла клієнтці стягнути відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок затоплення квартири.

19 квітня 2017 року, до Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Р. за допомогою в складанні адміністративного позову та здійсненні представництва в суді з метою відшкодування матеріальної шкоди, завданої залиттям квартири сусідкою Б.

10 травня 2017 року дорученням № 291 Кропивницьким місцевим центром з надання БВПД було призначено адвоката Анастасію Шепеленко.
Вивчивши матеріали справи, адвокат з’ясувала, що 27 квітня 2016 року квартиру громадянки Р. було затоплено громадянкою Б., яка проживає поверхом вище того ж будинку. Внаслідок залиття квартири на стелі та стінах житлової кімнати, приміщенні кухні виявлені сліди затікань, пошкоджені шпалери, залиті меблі, телевізор, покриття на підлозі. За висновками комісії КП «ЖЕО №3» встановлено, що залиття квартири відбулося з вини громадянки Б., в квартирі якої на час затоплення в санвузлі був відкритий кран холодного водопостачання.
Внаслідок залиття, квартира потребувала термінового ремонту, оскільки мешкати в ній було неможливо, зважаючи на сирість та пошкодження електропроводки, яка била струмом.

Згідно звіту про оцінку від 5 грудня 2016 року, вартість матеріальних збитків склала 8025,00 грн. Громадянка Б. добровільно відшкодувати завдану матеріальну шкоду не погодилась, тому громадянка Р. змушена була звернутись до суду. Зі згоди позивача, суд ухвалив рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Правова позиція адвоката Анастасії Шепеленко при вирішенні спору базувалась на приписах ч. 1. ст. 10 Житлового кодексу України, відповідно до якої громадяни зобов’язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, дотримуватись правил користування жилими приміщеннями. І відповідно до ч. 1. ст. 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. А також, ч. 1 ст. 1166 цього ж Кодексу, майнова шкода, завдана неправомірними діями майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Доводи адвоката знайшли своє підтвердження у судовому процесі в Кіровському районному суді м. Кіровограда. 12 червня 2017 року суд ухвалив заочне рішення, яким позовні вимоги громадянки Р. задовільнив повністю та вирішив стягнути з громадянки Б. на користь громадянки Р. 8024,00 грн. на відшкодування матеріальної шкоди, завданої залиттям квартири, 500,00 грн. на послуги оцінювача та 640,00 грн. на відшкодування за сплату судового збору.

До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53, тел. (095)87-662-33, (0522) 32-08-24. E-mail: kropyvnytskyi1.kropyvnytskyi@legalaid.kr.ua.


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool