Знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: «прощавай»
![](http://fotoinform.net/uploads/news_51938_1.jpg)
Коли Степан дізнався про свою хворобу, втратив усе – дружину, роботу, друзів. Та головне – не втратив себе.
- Я збирався офіційно влаштовуватися на роботу. Треба було лише пройти медичне обстеження. Я швиденько в лікарню – одного лікаря пройшов, іншого. Все йшло чудово, допоки я не зробив флюрограму. Лікар мене покликав до себе і сказав: «Ви знаєте, юначе, у вас туберкульоз. Негайно розпочніть лікування, якщо не хочете втратити життя». Що в ці секунди зі мною відбулося, не передати. Я собі будую плани, а тут раптом тобі кажуть про таку хворобу. Це при тому, що жодних симптомів, які б указували на туберкульоз у мене не було – ні підвищення температури, ні слабкості, ні кашлю! Я одразу хотів щось із собою зробити. Думав, що не зможу жити з туберкульозом, що помру. Не знаю звідки в мене взялися сили, та я дійшов додому. Найперше сказав дружині і чекав підтримки. Але буквально через кілька днів, вона мене залишила і швидко знайшла собі іншого. Мене підтримала мама, якій я зараз щиро вдячний, яка не дозволила мені тоді вкоротити життя, - 32-річний Степан ділиться своїми відчуттями, додаючи, що працював і водієм, і охоронцем.
Чоловік пройшов лікування у протитуберкульозній обласній лікарні. Коли пройшов лікування, не виділяв паличку Коха і був безпечний для суспільства, лікування продовжив амбулаторно. Соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Анна Коваленко здійснює медико-соціально-психологічний супровід клієнта.
- Я щоденно доставляю Степану додому протитуберкульозні препарати та контролюю їх прийом. У нього мультирезистентний туберкульоз, тож лікування активної фази ще триватиме чотири місяці, опісля – підтримувальна фаза. Степан відповідальний до свого здоров’я, хоче одужати, тому перебоїв у прийомів ліків немає, - розповідає Анна Коваленко.
Чоловік каже, що хоче працювати, проте зараз не дозволяє хвороба.
- Я знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: «прощавай». І я піду працювати, зароблятиму кошти, відчуватиму себе реалізованим, - розповідає Степан.
Семененко Вікторія
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)