У Кропивницькому звучала кіномузика, написана земляками
![](http://fotoinform.net/uploads/news_56067_1.jpg)
Чергове засідання мистецького клубу «Знай наших», що вже три роки діє при відділі мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського, присвятили музиці кіно.
Героями розповіді стали два композитори – Юлій Мейтус та Дмитро Тьомкін, які залишили свій слід у кіномистецтві України та США.
Постать земляка Юлія Мейтуса є однією з найбільш помітних серед композиторів ХХ століття. Він фундатор української модерної опери; керівник одного з перших в Україні джаз-бендів; автор більш як 300 романсів і балад; автор обробок багатьох українських народних пісень. З 1926 по 1932 рік композитор співпрацював з театром «Березіль», створивши музику до 13 вистав Леся Курбаса.
У творчій біографії митця була музика до 17 фільмів, серед яких: «Нічний візник», «Іван», «Стара фортеця», «У мирні дні», «В степах України», «Небо кличе» та інших, знятих на Одеській та Київській кіностудіях. Композитор співпрацював з багатьма краянами. Так, 1942 року Мейтус написав музику для бойової кінозбіркі №9, режисером якої був Марк Донской, а слова пісні до новели «Маяк» склав уродженець Єлисаветграда Юрій Олеша. 1958 року вийшла стрічка «Два Федора» з музикою Юлія Мейтуса. Оператором її був ще один наш краянин - Петро Тодоровський.
Ведуча мистецького клубу розповіла й про Дмитра Тьомкіна – уродженця міста Кременчука, чиє коріння пов’язане з нашим краєм. Батько композитора народився у Єлисаветграді, а мати - у Ново-Георгіївську (нині – Світловодськ).
Дмитро Тьомкін - знаний американський композитор, який працював переважно в жанрі кіномузики, створивши саундтреки до 121 голлівудського фільма. Митець - чотирикратний лауреат премії «Оскар» за кращу музику та за кращу пісню до фільму «Саме опівдні» (1953); за найкращу музику до фільмів «Високий і могутній» (1955) та «Старий і море» (1958).
В програму заходу увійшов показ кіноновели «Маяк» з бойового кінозбірника № 9 та документальний фільм «Російський голлівудський композитор Дмитро Тьомкін».
Подарунком учасникам заходу став невеликий концерт з творів Юлія Мейтуса – романсу «На санчатах», пісень з кінофільмів «У мирні дні», «Небо кличе», та мелодія з кінофільму «Форт Аламо» Дмитра Тьомкіна.
Заключним аккордом засідання стало нагородження сувенірами активних учасників клубу «Знай наших» та жваве спілкуванням під час чаювання.
Катерина Лісняк
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)